Sızma Testi

Sızma testi belirlenen bilişim sistemlerindeki mantık hataları ve zafiyetleri tespit ederek, söz konusu güvenlik açıklıklarının kötü niyetli kişiler tarafından istismar edilmesini önlemek amacıyla yetkili kişiler tarafından ve yasal olarak gerçekleştirilen güvenlik testleridir.

 Siber saldırılar daha sık, hedefli ve karmaşık hale geldikçe, güvenlik kontrollerini doğrulamaya ve güvenlik açıklarını belirlemeye yönelik proaktif, periyodik bir yaklaşım, bir saldırganın ağınıza başarıyla girme olasılığını ve ciddiyetini azaltabilir.

Sızma Testi, herhangi bir kapsamlı veri güvenliği stratejisinin kritik bir bileşenidir ve ayrıca PCI-DSS uyumluluğu için de gereklidir. Bir sızma testi sırasında, bir bilgi sistemi veya ağdaki olası zayıflıkları ortaya çıkarmak için yetkili bir simülasyon saldırısı gerçekleştirilir.

Bizim yaklaşımımız

Güvenlik açıklarını belirlemenize ve PCI-DSS uyumluluğunu sağlamanıza yardımcı olmak için dahili ve harici ağlara kapsamlı sızma testi sağlıyoruz. Uzmanlarımız, kötü niyetli aktörler tarafından potansiyel olarak istismar edilebilecek herhangi bir zayıflığı ortaya çıkarmak için otomatik tarayıcıların çok ötesine geçen tescilli araç ve tekniklerin bir kombinasyonunu kullanır.

Ayrıca web siteniz, intranetiniz ve mobil uygulamalarınız için sertifikalı sızma testi hizmetleri sunarak tam PCI-DSS uyumluluğu sağlamanıza yardımcı oluyoruz.